סדר ונקיון בימי הקורונה והפעם ארון הבגדים המשפחתי.

לקראת המעבר: כך תתכוננו ליום הגדול
מאי 7, 2020
4 טיפים חשובים לבחירת חברת ניקיון מנצחת
אוגוסט 6, 2020

ארון הבגדים הוא הממלכה הפרטית שלנו.

לאחרונה נתבקשתי לכתוב על דברים שניתן לעשות בזמן ישיבה ממושכת בבית בעקבות מגפת הבריאות המשתוללת ברחבי הגלובוס. בהיותי כותב על מוצרי ניקיון בחברות ניקיון שנים רבות החלטתי לשלב את שתי האסכולות ולכתוב מאמר על איך ניתן לעשות סדר ונקיון בארון הבגדים המשפחתי בזמן שהייה ממושכת בבית. לא כולם מבינים מה המשמעות של ארון בגדים מבולגן ועמוס אך בינינו ישנם כאלו שיכנסו לחרדה רק מהמחשבה על עימות עם החור השחור המצוי בפינת החדר הקרוי ארון הבגדים המשפחתי. אני מקווה שבסוף המאמר הזה נוכל כולנו להשיל את הפחדים ולגשת לארון הבגדים ולהפוך אותו לנקי ומצוחצח.

ארון הבגדים כולל בתוכו שלושה חלקים עיקריים. החלק הראשון שלרוב דורש את מירב תשומת הלב הם המדפים הרבים המצויים בכל אחת מדלתות או מגירות הארון. אם יש לכם ארון הזזה או ארון בעל דלתות הנפתחות החוצה לא תצטרכו לעשות התאמה מיוחדת, השוני פה הוא מינורי. השאלה החשובה היא כמה דלתות או מחלקות של מדפים יש לכם בארון. התחילו בריקון המדפים אחד אחד. קודם כל רוקנו מדף והסתכלו בדיוק נמרץ על כל הפרטים הקטנים בבגד או במוצר שלפניכם. אם שלפתם משהו שברצונכם לשמור שימו אותו בצד בערמה מסודרת. אם לא תרצו לשמור הניחו בצד לסיבוב סריקה שני לפני שאתם משליכים את הפריט הלאה.ממדפי הבגדים למחלקת התלייה.

 

לאחר שסיימתם לרוקן את מדפי הארון זה הזמן לנקות את המרחב בו היו הפריטים. במקרים רבים ניתן לנתק את המדפים מהארון ולנקותם בנפרד. משהתייבשו המדפים השיבו אותם ריקים אל הארון. לרוב, בחיינו עמוסי המטלות והמחוייבויות אין לנו הרבה זמן או פנאי לכך. או אז נשתמש ונעזר בחברות נקיון שיעזרו בכך בארונות כמו גם בבית כולו. לאחר הניקיון, מלאו בחזרה את המדפים בפריטים שהחלטתם לשמור.

לאחר המדפים מגיע תורו של החלק השני בארון הבגדים המשפחתי, אזור התלייה. באזור הזה תוכלו בקלות להבחין מה ניתן לשימוש ומה לא. סרקו את כל החלק הזה ושימו בצד את הפריטים שאינכם רוצים עוד. במרוצת הזמן מתווספים קולבים שונים לארון, זה הזמן לברור קולבים שבורים או כלו שלא תואמים את הקו העיצובי ולהפטר גם מהם.

מגירות הפריטים הם השלב הסופי.

תמיד חשבתי שהמדפים עליהם מונחים כל הבגדים והפריטים הם האזור הקשה ביותר לסידור בארון הבגדים המשפחתי. עם השנים שחלפו פיסות נוסטלגיה רבות הצטרפו למארג החיים המשפחתי ונשמרו אף הם, בהעדר מקום אחר, במגירות הארון יחד עם שאר הבלאגן, ככה הפכו עם הזמן המגירות לנקודה העמוסה ביותר בארון. המלצתי לכם היא כזו, הוציאו מגירה מגירה ולא את כולן יחד, שבו בניחותא ועברו על כל הבגדים התחתונים והפריטים. רוקנו את המגירה והעבירו ניגוב בתוכה. אם תוסיפו איזה נייר צבעוני לתחתית המגירה תוכלו להאריך את חיי הארון ואת הבגדים המצויים בתוכו. לבסוך החזירו את המגירות למקומם. שימון קל למסילות המגירות ולצירי הארון יבטיח שימוש נקי מחריקות. והנה, קיבלתם ארון בגדים משופר, נקי ומצוחצח.

שינוי גודל פונט
ניגודיות