לקראת המעבר: כך תתכוננו ליום הגדול

התחלת לנקות את הבית לפסח? – ככה תעשו זאת בקלות!
מרץ 17, 2019
סדר ונקיון בימי הקורונה והפעם ארון הבגדים המשפחתי.
מאי 19, 2020

החוזה חתום, מועד קבלת המפתח נקבע ועל פניו, נדמה שאתם יכולים לנוח ולחכות ליום שאחרי. בפועל זה כמובן לא לגמרי מדויק, ולמעשה רצוי להתחיל להיערך ליום המעבר כבר עכשיו. כן, גם אם יש עוד חודשיים או שלושה עד שהרגע יגיע – ודווקא משום שיש לכם קצת יותר זמן לעשות את זה נכון.

משימה ראשונה: מזמינים חברת הובלות

אולי ציפיתם שנציע לכם להתחיל לארוז, אבל רגע לפני שאתם עושים את זה ומשאירים את חברת ההובלות לסוף, כדאי לעצור ולחשב מסלול מחדש. ככל שיש לכם קצת יותר זמן לבדוק את השטח, להשוות בין חברות ולמצוא דרך אידאלית לתכנן הובלות בחיפה עם מוביל מומלץ, נצלו את ההזדמנות כדי לערוך סקר שוק רציני ולבחור את החברה שתספק לכם שירות איכותי באמת. לשיחה הזו כדאי גם להכין את רשימת הציוד שלכם כדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת ככל האפשר, ובפרט כדאי להתייחס לריהוט כבד ומוצרי חשמל, ולכמות הקרטונים המוערכת שאתם צפויים להעביר אתכם.

משימה שנייה: נערכים לניקיון הבית

בין אם אתם מקבלים דירה חדשה שזה עתה נבנתה ובין אם אתם מחליפים דיירים אחרים שגרו שם לפניכם, מלאכת הניקיון היא זו שאמורה לקבל את מלוא תשומת הלב שלכם. לאחר הבנייה (או השיפוץ אם בחרתם לשפץ) צפויים למלא את הבית אבק, נסורת, טיח ועוד שלל הפתעות לא מאוד נעימות. חוץ מזה אין באמת לדעת מה היו הרגלי ההיגיינה והניקיון של הדיירים הקודמים, אז אולי כדאי בכל זאת לפנות כמה שעות כדי לנקות את הבית באופן יסודי – או לחסוך את הזמן ולהזמין חברת ניקיון שתעשה את זה במקומכם בקלות.

משימה שלישית: התחילו לארוז כבר עכשיו

אחרי שקבעתם עם חברת הובלות והזמנתם גם גורם מקצועי שידאג לצחצח את הדירה החדשה שלכם, הגיע הזמן להתחיל למיין ולארוז את החפצים שלכם. גם כאן בהחלט כדאי להקדים תרופה למכה, ובשלב הזה אפשר לארוז את כל אותם פריטים שאין לכם שימוש יומיומי בהם. בגדי החורף (או הקיץ, תלוי מה מזג האוויר בחוץ) הם דוגמה טובה לפריטים שניתן לארוז, וגם הספרים בספריה (חוץ מזה שיש לכם ליד המיטה) או סט הכלים החגיגי שמחכה רק לאירועים מיוחדים. מומלץ גם לסמן באופן ברור מה יש בכל ארגז ולאיזה חדר הוא מיועד (סלון, מטבח או פינת עבודה למשל) כדי שגם המובילים יחסכו לכם זמן וסחיבות, ויניחו כל קרטון במקום הנכון.

שינוי גודל פונט
ניגודיות