כל הטיפים לבחירת חברת ניקיון משרדים

4 טיפים חשובים לבחירת חברת ניקיון מנצחת
אוגוסט 6, 2020
מה כלול במסגרת ניקיון משרדים?
ינואר 2, 2022

היום, כל מי שמנהל עובדים יודע שהמוטיבציה של העובדים לא מגיעה רק מגובה המשכורת אותה הם מרוויחים אלא יש משתנים נוספים כמו אווירה ותחושת כבוד והערכה כלפי העובדים. תחושה כזו מגיעה בין השאר מסביבה נעימה ואסתטית. אין צורך דווקא בריהוט יוקרתי, חדר כושר או פינוקים אחרים על מנת ליצור סביבת עבודה נעימה. החלק החשוב ביצירת סביבה כזו הוא ניקיון וסדר. בחירת חברה אשר תהיה אמונה באופן קבוע על הניקיון והסדר במשרד ותכיר היטב את אופי העבודה תסייע מאוד ביצירת סביבת עבודה נעימה. כמה טיפים לבחירת חברה כזו.

חברה שתספק את כל שירותי הניקיון הנדרשים

ישנן חברות שיבצעו ניקיון בסיסי בלבד וישנן חברות שיציעו לכם גם שירותי ניקיון שהם מעבר לסטנדרט כמו וקס או פוליש. כדאי לבחור חברה שתוכל בשעת הצורך גם לספק שירותי ניקיון מיוחדים בעת הצורך כגון לקראת ארוע חברה או ביקור מנכ”ל וכדומה. בנוסף, עדיף שעבודות ניקיון יתבצעו על ידי החברה שכבר מכירה היטב את החברה שלכם ואת הדגשים המיוחדים מאשר חברה אחרת שתספק רק שירותים אלה באופן חד פעמי. 

 

חברה ששעות העבודה שלה יתאימו לשעות העבודה במשרד

ישנם משרדים שעובדים משעות הבוקר עד שעות אחה”צ. ישנם משרדים או חברות שעובדים עד הערב או כאלה העובדים מול חברות בחו”ל ושעות העבודה שלהם מותאמות לכך. למשל, חברות העובדות מול ארה”ב מתחילות את עבודתן אחה”צ אל תוך שעות הלילה המאוחרות. חשוב לבחור חברת ניקיון משרדים אשר שעות העבודה שלה יתאימו לשעות העבודה של המשרד, שתוכל לספק שירותי ניקיון שוטפים גם בשעות לא מאוד שגרתיות כמו שעות הערב המאוחרות והלילה . 

 

קביעת סוג השירות על פי הצורך ורצון החברה

ישנן חברות ניקיון המציעות שירותים שוטפים לאורך כל שעות היום אבל לכל החברות והמשרדים הדבר מתאים. ישנם משרדים וחברות שאין להם צורך בכך ומעדיפים ניקיון אחת לשבוע או מדי כמה ימים. כדאי לבחור חברת ניקיון שמציעה כמה סוגי “מסלולים” ושמגלה גמישות באשר להעדפת תדירות הניקיון וסוגי הניקיון.

חברה המעסיקה עובדים מנוסים עם תודעת שירות גבוהה

בסופו של דבר, מי שתפגשו על בסיס שוטף הם לא מנהלי חברת הניקיון אלא את עובדי הניקיון עצמם והם אלה שיקבעו את שביעות הרצון שלכם. בחרו חברת ניקיון המעסיקה עובדים מנוסים ומיומנים, אדיבים ובעלי תודעת שירות גבוהה. עובדי ניקיון מנוסים ונעימים שגם יזכו ליחס דומה מצידכם ישפרו פלאים את מראה המשרד, התחושה והאנרגיות הנוצרות בו, מה שכאמור ישפיע מאוד על מוטיבציית העבודה של העובדים שלכם.

חברה זמינה וקרובה אליכם

גם אם קבעתם מסלול עבודה מסודר, ימים קבועים בהם אתם מקבלים שירותי ניקיון, כדאי לבחור חברה הנמצאת קרוב אליכם וזמינה לפניות מיוחדות. לדוגמה, אם זהו יום בו לא אמורים עובדי הניקיון להגיע אך באופן חריג אתם זקוקים לניקיון בו, למשל בגלל פגישה או ישיבה חשובה המתקיימות במשרד, כדאי שחברת הניקיון תוכל לשלוח אליכם באופן חריג עובדים על פי הצורך גם אם ההתראה קצרה. כך גם אם מתקיים אירוע גדול ונדרש ניקיון יסודי או ממושך יותר באותו יום כך שעובד אחד  שמגיע בד”כ לא מספיק אלא נדרשים מספר עובדים לביצוע העבודה. גמישות ומתן שירות מעבר לרגיל יעשה את ההבדל. קרבה גיאוגרפית וזמינות כמובן יסייעו לכך. 

חברה שתנהל את כל ענייני הניקיון בעצמה

ישנן חברות השולחות עובדים אותם אתם צריכים לכוון ולומר להם בכל פעם מה צריך להתבצע. ישנן חברות העושות זאת בעצמן: רואות מה מצב המשרדים כעת, מה יש לעשות ומתדרכות את העובדים בהתאם לכך. ישנן גם חברות המציעות מלבד ניקיון גם תיקונים ואחזקה באופן כללי תוך ניהול מלא של הדבר. גם אם המחיר יהיה מעט גבוה יותר, משתלם לבחור בחברה הלוקחת את כל עניין הניקיון והאחזקה תחת אחריותה, במיוחד בחברה הכוללת מספר קומות ועניין הניקיון בה מורכב יותר.

המחיר- אחד השיקולים אך לא שיקול יחיד

כל עסק, משרד או חברה בודקים בצורה מדויקת (או לפחות אמורים לעשות זאת) את ההוצאות מול ההכנסות, תזרים מזומנים וכו’. גם עניין הניקיון נכנס בסעיף ההוצאות ואכן המחיר הוא גם שיקול בבחירת חברת ניקיון. עם זאת, זהו לא שיקול יחיד. אל תבחרו בחברת ניקיון המציעה מחיר זול מדי. מחיר זול יכול להעיד על רשלנות בעבודה, חוסר גמישות ובשורה התחתונה שלא תהיו מרוצים מן השירות ותזדקקו להשלמות והוצאות נוספות. עשו סקר מקיף, בדקו מהו המחיר הממוצע של שירותי ניקיון ואילו שירותים כולל המחיר. אם החברה מציעה מחיר מופקע בגלל שירותים מיוחדים הכלולים במחיר אך יתבצעו פעם בשנה הדבר לא משתלם. מעבר למחיר חפשו המלצות, שאלו בעלי משרדים או חברות שאתם מכירים וסומכים על דעתם וחפשו חברה שתספק שירות איכותי לטווח זמן ארוך.

באדיבות אתר טוב תודה. 

שינוי גודל פונט
ניגודיות